0 (800) 213 103
Цілодобово та безкоштовно в межах України

Громадський радник у кожну громаду

Громадські радники – це активні та небайдужі люди, озброєні правовими знаннями та навичками, які вони готові задіяти для допомоги у своїх громадах. Вони стоять найближче до людей, розуміють труднощі та проблеми громади, виконують свої функції безоплатно.

Розбудову спільноти громадських радників в Україні підтримують спільно Міжнародний фонд «Відродження», Координаційний центр з надання правової допомоги, Українська фундація правової допомоги, Мережа правового розвитку та Міністерство юстиції України.

В Україні в обласних центрах та великий містах рівень доступу до професійних юристів досить високий. Але водночас багато громад не мають вільного доступу до таких спеціалістів – віддалені гірські села, невеликі населенні пункти, вразливі та закриті спільноти, малозабезпечені громадяни.

Громадські радники стоять найближче до людей – вони спілкуються зрозумілою мовою, розуміють труднощі та проблеми, активно задіяні в житті громад та виконують свої функції безкоштовно.

Громадський радник не має правової освіти, не вирішує складних юридичних питань, не надає консультацій, не представляє інтереси клієнтів в судах та не замінює фахового юриста.

Проте, громадський радник розуміє правові проблеми і знає, куди перенаправити. Він або вона може порадити алгоритм дії в тому чи іншому питанні, знає, що таке «медіація» або «дискримінація», розбирається в роботі органів місцевого самоврядування, вміє «прочитати» фінансовий документ або написати звернення.

Громадський радник це той, хто знає як працює система правосуддя, які існують провайдери правової допомоги й розуміє, до якої інституції необхідно звернутись людям, щоб найшвидше й найякісніше отримати професійну правову послугу, яка вирішить їхнє питання чи проблему.

До громадських радників звертаються за порадою та допомогою не лише окремі громадяни, але й представники місцевої влади, яким потрібні підказки у процесах реформування, децентралізації, комунікації тощо. Громадські радники можуть ініціювати та реалізовувати позитивні зміни в своїх містах та селах, отримати підтримку від держави та громади.

Громадськими радниками можуть бути представники сервісних організацій, органів місцевого самоврядування чи виконавчої влади, а також студенти юридичних факультетів, які навчаються в обласних центрах, але час від часу повертаються до своїх громад, де можуть надавати консультації. Окрім того, досить успішно функції громадських радників можуть брати на себе соціальні працівники та волонтери, а також працівники бібліотек, шкільні вчителі правознавства та лідери громадської думки тощо.

Сьогодні стати громадським радником може кожен активний громадянин України, який відчуває бажання творити позитивні зміни у суспільстві, здатен вчитися та навчати, а також якісно спілкуватись з мешканцями своїх громад. Для цього необхідно подати свою кандидатуру під час проведення конкурсу та пройти відбір.

На даний момент програма навчання громадських радників включена до програм Української Школи Практичних Знань з питань доступу до правосуддя. Слідкуйте за оголошеннями про конкурс у вашій громаді вже у 2020 році.

Сьогодні в Україні діють 137 громадських радників, які об’єдналися в організацію «Асоціація громадських радників України». Побачити, чи громадські радники вже допомагають у Вашій громаді  можна тут .

Більше інформації про громадських радників: https://www.facebook.com/GromadskiRadniki/ .

Залишилися питання? Пишіть нам на електронну адресу: gromadskiradnyky@gmail.com.

Опитування
Так
80%
Ні
20%
Усього опитано: 3435