0 (800) 213 103
Цілодобово та безкоштовно в межах України

На фестивалі юридичних професій юстиція Полтавщини розповідала про роботу державних виконавців

17 жовтня 2019, 11:21

Команда Управління юстиції у Полтавській області взяла участь у фестивалі юридичних професій, який організували наші постійні партнери Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Полтавський юридичний інститут Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Під час фестивалю школярі мали змогу ознайомитися з роботою юристів в різних напрямах діяльності. Зокрема, на локаціях полтавської юстиції працювали фахівці з правової освіти та державні виконавці, розповідали дітям про основні завдання та напрями роботи Міністерства юстиції України, зокрема про державну виконавчу службу.

Відвідувачів фестивалю познайомили з системою виконання судових рішень. Їм розповіли, що рішення суду можуть виконуватися добровільно боржником після винесення судом відповідного рішення або примусово, через державних чи приватних виконавців з винесенням відповідного припису. Розповіли і про специфіку роботи державних та приватних виконавців, щоб підлітки розуміли відмінності між ними та переваги кожного з них.

Пояснили також, що у разі ухилення боржником від виконання судового рішення та невиплати боргів, до нього можуть застосовуватися правові обмеження у вигляді тимчасової заборони виїзду за кордон, позбавлення права полювати та керувати транспортними засобами. А злісні боржники можуть навіть притягатися до адміністративної чи кримінальної відповідальності.

Неабиякий інтерес у дітей викликала систематизована база даних про боржників – Єдиний реєстр боржників, яким може скористатися будь-хто та перевірити інших на наявність боргів. Фахівці доступно пояснили присутнім, як працювати з Реєстром та хто може потрапити до списку боржників.

Завдяки цьому заходу ще більше молодих людей стали більш обізнаними про те, як працює система виконання судових рішень в Україні. А деякі з них, можливо, навіть задумаються над тим, щоб у майбутньому долучитися до лав державної виконавчої служби.

Опитування
Так
80%
Ні
20%
Усього опитано: 2319