0 (800) 213 103
Цілодобово та безкоштовно в межах України

Для працівників державного підприємства на Львівщині провели круглий про те, як стати присяжним

4 жовтня 2019, 15:42

Спеціалісти Управління юстиції у Львівській області проведено круглий стіл на тему: «Суд за участі присяжних» серед працівників ДП «Самбірське лісове господарство» в рамках правопросвітницької кампанії «Я маю право бути присяжним».

Учасникам круглого столу розповіли:

✔️ хто такі присяжні;

✔️ хто може бути присяжним;

✔️ до розгляду яких справ залучаються присяжні;

✔️ та як стати присяжним.

Для працівників була цікавою інформація, що присяжними можуть бути громадяни України віком від 30 до 65 років, які володіють державною мовою і постійно проживають на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного окружного суду.

Присяжні можуть залучатися до розгляду цивільних та кримінальних справ разом з суддями та брати безпосередню участь у здійснення правосуддя. Єдина умова, як долучитися до здійснення правосуддя – необхідно звернутися до місцевої ради із заявою про включення до списку присяжних.

Органи місцевого самоврядування, в свою чергу, формують та затверджують список громадян, які постійно проживають на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду, відповідають вимогам до присяжних та дали згоду бути присяжними. Місцева рада своїм рішенням включає особу до списку присяжних а автоматизована система документообігу відбирає присяжних для участі в конкретній справі.

В ході проведення круглого столу дехто з учасників круглого столу виявив бажання в майбутньому долучитися до лав присяжних та взяти участь у судових засіданнях.

Опитування
Так
81%
Ні
19%
Усього опитано: 1883