0 (800) 213 103
Цілодобово та безкоштовно в межах України

На Закарпатті триває Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу

20 вересня 2019, 12:51

Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу триває і працівники юстиції Закарпаття разом з колегами з ювенальної поліції вирушили в Ужгородську ЗОШ І-ІІІ ст. 19 для того, щоб розповісти школярам про булінг, як йому протидіяти, яку відповідальність несе кривдник та до кого звертатись в разі цькування.

На початку уроку представник Закарпатської юстиції Владислав Товтин на прикладі відеороликів пояснив учням 7 та 9 класів, що таке булінг і як його відмежувати від простого конфлікту чи з’ясування стосунків між учнями. В свою чергу діти ділилися своїм баченням поняття булінгу та історіями, які траплялися з ними.

Школярі більше дізналися про те, що типовими ознаками булінгу є систематичність (повторюваність) діяння; наявність сторін – кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі; наслідки у вигляді психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страху, тривоги, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого.
Фахівець Закарпатської юстиції акцентував, що Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» закріпив на законодавчому рівні поняття булінгу (цькування) та відповідальність за його вчинення. В Законі йдеться, що булінг може вчинятися не лише учнями стосовно інших учнів, а також учнями стосовно учителя або вчителем щодо учня.


Начальник сектору ювенальної превенції управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції України в Закарпатській області підполковник Андрій Курта детально обговорив з учнями питання відповідальності за факти вчинення булінгу (цькування) та наголосив, що якщо булінг вчинить неповнолітній від до 16 років, відповідатимуть його батьки. До них застосовуватимуть покарання у вигляді штрафу або громадських

Опитування
Так
81%
Ні
19%
Усього опитано: 3191