0 (800) 213 103
Цілодобово та безкоштовно в межах України

Понад 29 тисяч правопросвітницьких уроків провели минулого тижня по всій Україні

12 вересня 2019, 16:58

З 02 по 06 вересня по всій Україні пройшло понад 29 тисяч уроків «Я МАЮ ПРАВО!» для більш ніж 613 тис. школярів.

Уроки проводили фахівці юстиції в областях та у місті Києві разом із представниками системи безоплатної правової допомоги та іншими партнерами. Загалом, уроком «Я МАЮ ПРАВО!» було охоплено 7836 шкіл.

Ось наприклад, на Полтавщині фахівці управління юстиції для того, щоб діти молодшого віку краще запам’ятали та вміли користуватися своїми правами, роздавали їм карти прав. Після чого всі разом заповнювали пусті місця на карті.  Також грали в «Правове дерево»: правники зачитували тезу, а учні відповідали «право» це чи «правило».

З учнями старших класів, #ЮстиціяПолтавщини проводила бесіди на тему прав дитини, вирішувала ситуаційні завдання та складала правові тести.

А фахівці Головного територіального управління юстиції у Донецькій області Яна Медведєва та Катерина Стародуб завітали до закладу загальної середньої освіти №15 міста Краматорська, де для учнів 3,4,5 та 6-х класів провели уроки #ЯМАЮПРАВО!

«Діти, чи знаєте ви про свої права та обов’язки?» – таким запитанням розпочала урок представник управління юстиції Катерина Стародуб. При цьому, нагадала, що всі діти, незалежно від їхньої раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, соціального походження – рівні у своїх правах.

Школярів ознайомили конвенцією про права. Детально обговорили які саме права мають діти.

Про це говорили зі школярами і фахівці Тернопільської юстиції під час тематичних уроків «Я МАЮ ПРАВО!». Отримати нові знання мали нагоду діти, які проживають як в обласному центрі, так і в різних районах області. Діти дізналися, куди можуть звертатися у випадку порушення їхніх прав, хто повинен надати їм допомогу, захистити від жорстокості та недбалості.

Стартував новий навчальний рік, з правопросвітницьких  уроків і в закладах середньої освіти Житомирщини, які для учнів проводили фахівці  Головного територіального управління юстиції у Житомирській області.

Так, учням третіх та шостих класів Житомирського ліцею № 2 працівники юстиції розповіли  про основні законодавчі документи, що захищають їхні права, які в жодному разі не можуть бути призупинені або порушені, – Конституцію України та  Конвенцію ООН про права дитини. Після чого в інтерактивній формі, за допомогою ігор та практичних завдань, вивчали власні права та можливості їх захисту у разі порушення.

А для учнів дев’ятих класів ЗОШ № 19 міста Житомир зустріч проводилася у форматі відеолекторію із елементами тренінгу на тему: «Знай свої права!». Школярів знайомили з видами юридичної відповідальності (адміністративна, кримінальна) та з якого віку вона настає. На конкретних прикладах підліткам пояснювали, що крім прав неповнолітні мають ще й обов’язки, які кожен з них повинен виконувати неухильно.

Подібні заходи присвячені правам дитини та механізмам їх захисту та розраховані не лише на короткочасну перспективу. Вони покликані досягати більш глобальних цілей – виховання правосвідомого покоління українців, яке розвиватиме правову демократичну державу.

Опитування
Так
80%
Ні
20%
Усього опитано: 2795