0 (800) 213 103
Цілодобово та безкоштовно в межах України

У Черкаських школах поговорили з учнями про їх права та обов’язки

6 вересня 2019, 16:09

На Черкащині навчальних рік розпочався з цікавих подій та інтерактивних уроків. А щоб допомогти дітлахам скоріше звикнути до шкільної програми після літнього відпочинку, фахівці Черкаської юстиції продовжують знайомити учнів з їхніми права та обов’язками. Днями спеціалісти Управління юстиції завітали до учнів 3 класу Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 20, де провели урок «Я МАЮ ПРАВО!».

Мета уроку – розповісти учням про їх права та обов’язки, визначені Конвенцією про права дитини, навчити дітей поважати права однолітків, толерантно ставитись до батьків та вчителів, розвивати уміння знаходити компроміс у разі виникнення конфліктних ситуацій з однолітками.

В ході обговорення, учні за допомогою карти «Права дитини» продемонстрували наскільки добре вони володіють знаннями про свої права, а також дізналися, що крім прав всі діти мають обов’язки, яких вони повинні дотримуватися. Діти із задоволенням та цікавістю долучалися до гри, висловлювали свої думки та демонстрували свої правові знання.

Закріпити отримані на уроці знання учням допомогло «Правове дерево» де діти, за допомогою листочків різного кольору пояснювали, які вони мають права та яких правил поведінки вони повинні дотримуватися вдома та у школі.

Завдяки проведеному уроку маленькі школярі зрозуміли, що поряд із правами потрібно виконати ще й обов’язки. Зокрема, поводити себе так, щоб своєю поведінкою не порушувати права інших людей, бути старанним та активним учнем; цінувати і піклуватися про своє здоров'я; поважати один одного; не ображати й не принижувати інших та дотримуватися правил безпеки.

На завершення уроку представники Черкаської юстиції привітали учнів з початком нового навчального року та побажали успішного навчання.

Опитування
Так
81%
Ні
19%
Усього опитано: 1444