0 (800) 213 103
Цілодобово та безкоштовно в межах України

Урок «Я маю право!» для маленьких ромів провели на Закарпатті

5 вересня 2019, 10:52

У середу, 4 вересня Команда Закарпатської юстиції та Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги провела тематичний урок «Я МАЮ ПРАВО!» в Ужгородській гімназії №14, де здебільшого навчаються діти ромської національної меншини.

На урок завітали школярі молодших класів, яким представник Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області Леся Тимчук розповідала, які права гарантуються кожній дитині, як реалізовувати та захищати свої права, чому важливо дотримуватися відповідних правил поведінки. Фахівець Закарпатської юстиції підкреслила, що Конвенція ООН про права дитини є основним міжнародно-правовим документом, ратифікованим Україною, спрямований на захист прав та свобод дітей. Усіма правами дитини, закладеними у Конвенції, діти нашої країни можуть користуватися, а наша держава повинна контролювати дотримання прав. І головне – усі діти рівні у своїх правах!

Маленькі роми засвоювали тему уроку з допомогою вивчення карт «Права дитини», на яких вони сумлінно позначили свої права: на освіту, інформацію, медичну допомогу, безоплатну правову допомогу, любов та піклування, відпочинок, безпечне довкілля, безпеку. Крім цього, закріпити отримані знання учням допомогло «Правове дерево», яке вони прикрашали з двох сторін листочками різних кольорів: синіми листочками-правами дітей і жовтими листочками-правилами поведінки вдома та у суспільстві.

Про основні правові орієнтири діти дізналися від фахівця Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Оксани Дудаш. Упродовж жвавої бесіди маленькі роми підтвердили свої знання про те, що можна робити, а що ні, як поводитися, щоб не стати жертвою шахраїв у повсякденному житті чи інтернет-мережі. Також представник центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги зазначила, що усі діти, у випадку порушення їхніх прав, мають право на представництво своїх інтересів за рахунок держави, та запросила звертатися за безоплатною правовою допомогою до найближчих центрів чи бюро правової допомоги на Закарпатті, або ж телефонувати до єдиного контакт-центру системи БПД за номером 0 800 213 103.

Найцікавішою для школярів частиною уроку був перегляд відео-сюжетів та мультфільмів про права дитини.

Опитування
Так
81%
Ні
19%
Усього опитано: 1444