0 (800) 213 103
Цілодобово та безкоштовно в межах України

Працівники Маріупольського місцевого центру провели правопросвітницькі уроки в День знань

4 вересня 2019, 16:52

02 вересня 2019 року працівники Маріупольського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та бюро правової допомоги провели заходи задля підвищення правової обізнаності дітей.

В рамках загальнонаціонального правопросвітницького проєкту «Я МАЮ ПРАВО!», який реалізується Міністерством юстиції, начальник відділу «Волноваське бюро правової допомоги» Олена Сеніч провела тематичний урок на тему: «Я МАЮ ПРАВО!» для учнів 7 класу Волноваського ліцею №5. Метою заходу було підвищення правової культури учнів. Дітям розповіли про Конвенцію прав дитини та про інші нормативно-правові акти, які захищають права дітей в Україні.

На уроці детально розібрали всі види прав дитини, особливу увагу приділили захисту прав від образи та приниження, домашнього насильства. Діти дізналися, що за захистом своїх порушених прав вони можуть звернутися до бюро правової допомоги, де їм нададуть кваліфіковану допомогу та у разі потреби призначать адвоката. Наприкінці заходу дітям роздали інформаційні матеріали з переліком прав дітей, роз`ясненнями щодо роботи органів системи безоплатної правової допомоги та про правопросвітницький проєкт Міністерства юстиції «Я МАЮ ПРАВО!».

А головний спеціаліст відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Катерина Венжега відвідала дитячий садочок №164 м. Маріуполя з інтерактивною грою «Права дитини». Під час заходу діти малювали символи прав дитини, слухали казку з порушеннями прав дитини та малювали до неї ілюстрації.

Також тематичний урок для учнів 11-ого класу загальноосвітньої школи №3 м. Вугледар провела начальник відділу «Вугледарське бюро правової допомоги» Анна Токарєва. Під час заходу ознайомила учнів із основними тезами Конвенції ООН з прав дитини, ратифікованої нашою державою, та з найголовнішими правами, гарантованими дітям. Розповіла про їхні права, гарантовані державою, механізми їх реалізації та роботу системи безоплатної правової допомоги. Анна Токарєва зазначила, що права людини є надбанням кожного, їхнє дотримання є запорукою їхньої ефективності. Також відповіла на численні питання школярів та роз’яснила особливості настання відповідальності за конкретні діяння. Увагу учнів було зосереджено на проблемі булінгу в Україні. Після виховної години учасники заходу зробили спільне фото та отримали інформаційні буклети системи БПД.

Опитування
Так
81%
Ні
19%
Усього опитано: 1444