0 (800) 213 103
Цілодобово та безкоштовно в межах України

Фахівці юстиції по всій Україні провели заходи до Дня Незалежності

27 серпня 2019, 16:50

До Дня Державного Прапора України та річниці Незалежності України працівники головних територіальних управлінь юстиції в областях та у місті Києві провели безліч тематичних правопросвітницьких заходів. Заходи проходили протягом тижня, що передував даті відзначення Дня Незалежності, по всій країні.

До прикладу, працівники Вінницької юстиції провели правовий воркшоп «Україна очима дітей». У дітлахів була можливість більше дізнатися  про регіони нашої держави. Окремі області-пазли швидко єдналися і створювали єдину Україну. Крім того, в ігровій формі малеча дізнавалася історію своєї країни та основні закони. Кожна дитина, яка долучилася до заходу, долучилася й до побудови сильної непохитної та вільної держави. Власними долоньками кожен з хлопчиків та дівчаток створив  частинку України на папері, щоб у майбутньому так само залишити слід у історії своєї держави.

А у Львові правники Головного територіального управління юстиції у Львівській області взяли участь у відкритті першої  частини унікального для всієї України Меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні.

На даний момент побудовано три оглядові майданчики, на яких встановлено таблички з портретами Героїв Небесної Сотні, вигравіюваних на нержавіючій сталі. На портретах понад ста Героїв вказано ім’я, дату народження та смерті, а також гасло кожного Героя, що розміщене під портретом. На портретах виконані спеціальні отвори,  куди кожен бажаючий може поставити квітку як знак пам’яті про подвиг Героїв. А символом події стало яблуко, як знак боротьби добра і зла.

В рамках тижня правових знань, приуроченого до Дня Незалежності України, працівники Івано-Франківської юстиції поспілкувались з найменшими вихованцями Івано-Франківського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей. Говорили про шлях, що пройшов український народ від Декларації про державний суверенітет до проголошення незалежності держави та інші правові аспекти, покликані формувати у кожного маленького українця почуття патріотизму та поваги до своєї держави.

Вихованцям в рамках правопросвітницького проєкту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!» розповідали про їх права, передбачені Конституцією України. За допомогою карти прав, розмальовок на правову тематику та лабіринту проводили ігри, які допомагали закріпити знання про права дитини та про те, як себе захистити й куди звертатися за допомогою у разі потреби.

Не менш цікавий захід відбувся і у Херсоні. У рамках проєкту «Херсонська юстиція – дітям!»  команда правників на чолі із одвічними правовими помічниками дітей Юстимчиком та Юстинкою провели інтерактивну ігрову зустріч з вихованцями ясел-садка №17 «Барвінок».

Правники познайомили дітей із державними символами, розповіли історію їх виникнення та де вони використовуються у повсякденному житті. Простими та зрозумілими словами діткам пояснили, що таке права та обов’язки дитини, для чого вони потрібні і навіщо тих самих обов’язків притримуватись.

Незважаючи на свій маленький вік, хлопчики та дівчатка жваво відповідали на запитання спеціалістів Херсонської юстиції та запевняли, що не можна ображати один одного. А тематичні розмальовки не лише дали змогу малюкам проявити власні творчі здібності, а й закріпити отримані знання про права на практиці.

Опитування
Так
81%
Ні
19%
Усього опитано: 3191