0 (800) 213 103
Цілодобово та безкоштовно в межах України

Пасажирам Рівненського аеропорту розповіли про правила виїзду з дитиною за кордон

16 серпня 2019, 14:23

Виїхати з дитиною за кордон без згоди другого з батьків на строк до одного місяця – легко! Якщо мета поїздки: лікування, навчання, участь у дитячих змаганнях фестивалях, наукових виставках, екологічних, технічних, мистецьких, туристичних спортивних заходах, оздоровлення та відпочинок.

Про це в рамках правопросвітницького проєкту «Я МАЮ ПРАВО!» розповідали пасажирам Рівненського аеропорту працівники ГТУЮ у Рівненській області.

Зазначимо, що це стало можливим завдяки прийняттю другого пакету законів #ЧужихДітейНеБуває.

Безперешкодно тимчасово поїхати з дитиною в іншу країну тому з батьків, який проживає з дитиною, можна, якщо інший з батьків, має заборгованість з аліментів понад 4 місяці (а для дітей з інвалідністю та тяжко хворих дітей – понад 3 місяці). Для цього потрібно звернутися до органів державної виконавчої служби або приватного виконавця, щоб отримати довідку про наявність в іншого з батьків заборгованості зі сплати аліментів. Її потрібно пред’явити при перетині державного кордону України.

Вивезти дитину за кордон з метою лікування, навчання, участі дитини в дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах, спортивних заходах, оздоровлення та відпочинку дитини за кордоном може лише матір чи батько, який не перешкоджає другому з батьків бачитися з малюком і брати участь у вихованні свого сина чи доньки. За виконання цієї умови достатньо поінформувати рекомендованим листом другого з батьків про тимчасовий виїзд дитини, якщо його місце проживання відомо. У листі має бути зазначена мета поїздки, куди їде дитина, а також на який термін покидає територію України. При перетині кордону України прикордоннику необхідно пред’явити рішення суду або органу опіки про визначення місця проживання дитини.

Для того, щоб скористатися правом поїздки з малюком за кордон той з батьків, який проживає окремо від дитини, повинен належно виконувати батьківські обов'язки і, що найголовніше, не мати заборгованості зі сплати аліментів.

Йому потрібно звернутися з рекомендованим листом із повідомленням про вручення до того з батьків, з яким проживає дитина, за наданням нотаріально посвідченої згоди на виїзд дитини за межі України. У разі ненадання тим з батьків, який проживає з дитиною, у 10-денний строк з моменту повідомлення про вручення рекомендованого листа нотаріально посвідченої згоди на виїзд дитини за кордон, потрібно звернутися до суду із заявою про надання дозволу на виїзд дитини за кордон без згоди другого з батьків. При перетині державного кордону України пред’явити нотаріально посвідчену згоду другого з батьків або рішення суду про дозвіл на виїзд дитини за кордон без згоди другого з батьків. Важливо вчасно повернутися до України з дитиною у строк, передбачений згодою або рішенням суду.

Наголошуємо, що ці новели стосуються лише тих дітей, які проживають у неповних сім’ях. Для всіх інших наявність нотаріально посвідченого дозволу є обов’язковою.

Опитування
Так
81%
Ні
19%
Усього опитано: 1444