0 (800) 213 103
Цілодобово та безкоштовно в межах України

Співробітники столичної юстиції навчали дітей протидіяти булінгу

14 серпня 2019, 12:56

Вчора, 13 серпня 2019 року, свою обідню перерву співробітники столичної юстиції провели у компанії дітей за цікавим майстер-класом від Творчої студії «Безмежність».

На майстер-класі діти разом із очільником столичної юстиції Станіславом Куценком власноруч задекорували підставки під чашки чи стакани, використовуючи техніку декупаж, та перенесли зображення на дерево з серветки.  Співробітники юстиції Києва тим часом розповідали малечі про захист своїх прав у садочку чи у школі. Зокрема, вчити діток, як поводитися у випадку булінгу.

18 грудня 2018 року Верховна Рада України прийняла Закон №2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)». В минулому році вперше в українському законодавстві з’явилось таке поняття як «булінг», а також було запроваджено адміністративну відповідальність за знущання над школярами.

За новим законом до відповідальності за булінг можуть бути притягнуті діти, їхні батьки, вчителі та директор школи. За вчинення булінгу щодо неповнолітніх або неповнолітніми – щодо вчителів або інших учасників освітнього процесу кривдникам загрожує штраф на суму від 850 до 1700 грн. Якщо правопорушення вчинить дитина до 16 років, стягнення буде застосоване до її батьків.

За вчинення булінгу повторно протягом року або за цькування групою осіб застосовується відповідальність у вигляді штрафу від 1700 до 3400 грн. Під санкції потрапляють і керівники закладів освіти – за приховування випадків булінгу передбачається штраф від 850 до 1700 грн. Директори шкіл повинні розглядати заяви про випадки цькування від учнів та їхніх батьків і, за потреби, звертатись до правоохоронців.

Опитування
Так
81%
Ні
19%
Усього опитано: 1982