0 (800) 213 103
Цілодобово та безкоштовно в межах України

Про небезпеку кібербулінгу говорили з дітками на Сумщині

8 серпня 2019, 17:51

Дані, які приводять спеціалісти дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), говорять за себе – чверть українських дітей стали жертвами знущань у школах чи в інших дитячих колективах. При цьому майже половина підлітків, які стали свідками булінгу, не реагували на такі неправомірні дії з боку однолітків. У зв’язку з цим фахівці юстиції Сумщини в рамках правопросвітницького проєкту «Я МАЮ ПРАВО!» продовжують роботу, направлену на підвищення правової свідомості молодого покоління в питанні нетерпіння до цькування.

Враховуючи тенденцію сучасності щодо переміщення дозвілля дітей у простори інтернету, правники завітали у сумський табір «Сонячний» з темою протидії саме кібербулінгу як доволі розповсюдженому серед сучасної молоді різновиду цькування. Під час відвертої розмови підлітки на конкретних прикладах з життя визначали види булінгу, дізнавалися про відповідальність за його вчинення. Також разом з фахівцями Управління юстиції Сумщини вони пропрацювали алгоритм дій у разі, якщо дитина стала свідком цькування або постраждала від нього. Крім того, спеціалісти юстиції зазначили, що ознаками кібербулінгу, як і інших його видів, є:

  • систематичність (повторюваність);
  • наявність сторін – кривдника (булера), потерпілого (жертви булінгу), спостерігачів;
  • наслідки у вигляді психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страху, тривоги, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого.

Варто зазначити, що під час заходу діти охоче спілкувалися з правниками, розповідали власні приклади. Це свідчить про те, що тема протидії булінгу і на літніх канікулах залишається актуальною серед молоді.

Опитування
Так
81%
Ні
19%
Усього опитано: 1444