0 (800) 213 103
Цілодобово та безкоштовно в межах України

Правову гру «Канікули без булінгу!» провели у дитячому наметовому таборі «Ойкос»

7 серпня 2019, 17:40

Які права мають діти, як протистояти  булінгу та як діяти у разі цькування у школі дізнавалися діти на Буковині під час правової гри. Фахівці Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області разом із дівчатками та хлопчиками, котрі відпочивають у наметовому таборі «Ойкос» на Вижниччині, не лише розважалися, а й говорили про серйозні речі: негативне явище булінгу, яке, на жаль, спостерігається у дитячому середовищі. Під час правової гри «Канікули без булінгу!» її учасники створювали інформаційні плакати «Стоп булінг», разом розфарбовували тематичні малюнки, плели павутину дружби та ласували цукерками з побажаннями.

«Попри те, що  сьогодні ми більше розважалися, адже діти нині відпочивають, ми намагалися показати наскільки важливим є дотримання прав кожної людини, взаємоповага та розуміння потреб кожного, дружба та вміння мирно вирішувати конфлікти. Цькування можливе не лише у школі, а й у групах спортивних секцій чи таборах відпочинку, і цю проблему не варто замовчувати», - зазначила начальник Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області Вікторія Васильчук.

Нагадаємо: цьогоріч  вступили в силу норми закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», який визначає поняття булінгу і відповідальність за нього.

 

Булінг - це  діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

 

За вчинення булінгу (цькування) неповнолітньої чи малолітньої особи карається штрафом від 850 до 1700 грн або громадськими роботами від 20 до 40 годин. Такі діяння, вчинені повторно протягом року після або групою осіб караються штрафом у розмірі від 1700 до 3400 грн або громадськими роботами на строк від 40 до 60 годин.

 

У разі вчинення булінгу (цькування) неповнолітніми до 16 років, відповідатимуть його батьки або особи, що їх заміняють. До них застосовуватимуть покарання у вигляді штрафу від 850 до 1700 грн або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.

 

Окремо передбачена відповідальність за приховування фактів булінгу (цькування). Якщо керівник закладу освіти не повідомить органи Національної поліції України про відомі йому випадки цькування серед учнів, до нього буде застосоване покарання у вигляді штрафу від 850 до 1700 грн або виправних робіт до одного місяця з відрахуванням до 20 % заробітку.

 

З лютого 2019 року в Україні судами вже розглянуто понад сто шістдесят справ про булінг, у більшості випадках винесено рішення про накладення стягнення.

Опитування
Так
81%
Ні
19%
Усього опитано: 1444