0 (800) 213 103
Цілодобово та безкоштовно в межах України

У Львівській SMART-бібліотеці провели правопросвітницьку лекцію

1 серпня 2019, 14:45

Спеціалісти Головного територіального управління юстиції у Львівській області відвідали SMART-бібліотеку у Львові та провели правороз’яснювальну лекцію для працівників та відвідувачів бібліотеки в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проєкту «Я МАЮ ПРАВО!».

Поспілкувавшись із працівниками, фахівці юстиції сформували інформаційний кейс по найбільш затребуваних питаннях від відвідувачів бібліотеки з метою активного залучення потенційних партнерів проєкту «Я МАЮ ПРАВО!» до співпраці. Так, найчастіше громадяни запитували: як виїхати кордон, якщо дитина проживає з одним із батьків, який не перешкоджає другому з батьків у побаченнях і спілкуванні з дитиною; як виїхати за кордон і як діяти, якщо на особу накладене обмеження на виїзд через заборгованість по аліментах; які права має особа, яка сплачує аліменти вчасно та інші.

Спеціалісти роз’яснили відвідувачам бібліотеки, що не потрібно отримувати нотаріально посвідчений дозвіл другого з батьків на виїзд за кордон дитини на строк до 1 місяця, якщо мета поїздки: лікування чи навчання, участь у дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах, екологічних, технічних, мистецьких туристичних, дослідницьких, спортивних заходах, а також оздоровлення та відпочинок. Для цього, в першу чергу, слід повідомити  другого з батьків про державу перебування, мету та тривалість поїздки рекомендованим листом, якщо відоме місце його проживання. Перетинаючи кордон, потрібно пред’явити копію рішення суду або органу опіки і піклування про визначення (підтвердження) місця проживання дитини. Ці прості дії значно полегшують перетин кордону!

Враховуючи, що серед відвідувачів SMART-бібліотеки є не тільки дорослі, а й діти – діткам запропонували пройти лабіринт прав та заповнити карту прав дитини й отримати знання про базові знання своїх прав.

Опитування
Так
81%
Ні
19%
Усього опитано: 1444