0 (800) 213 103
Цілодобово та безкоштовно в межах України

Мешканці Кіровоградщини взимку за тепло платитимуть менше

1 серпня 2019, 11:09

На Кіровоградщині зафіксовані одні з найвищих тарифів на тепло в Україні у минулому опалювальному сезоні. Вартість теплової енергії для населення складає 2129,08 грн за 1 Гкал. Більше змушені платити лише у Смілі Черкаської області. Тамтешнім жителям обігрів житла за допомогою централізованого опалення взимку обходився в 2337,72 грн за 1 Гкал.

 

Про це під час вуличного інформування розповідали жителям Кропивницького фахівці Кіровоградської юстиції. Правороз’яснювальний захід був організований в рамках ініціативи Уряду #ЧеснаПлатіжка.

 

«Тариф на централізоване опалення встановлює НКРЕКП на підставі розрахунків виконавців послуг або ж органи місцевого самоврядування. Оскільки розрахунки у всіх різні – ціна теж була різна. Однак, це не допустимо. Згідно постанови Кабміну, відтепер встановлено єдиний граничний тариф на тепло для міст обласного значення по всій Україні та для міста Києва на опалювальний сезон 2019/2020 року. Він складає 35,21 грн за 1 м²  для громадян, у яких не встановлено лічильника, і 1400 грн за Гкал для тих, у кого він є», – відзначила в.о. начальника Головного територіального управління юстиції Анна Калініна.

 

Щоб розрахувати вартість економії, можна скористатися спеціальним калькулятором тарифів  на сайті Мінюсту.

 

«Кожен громадянин має право вимагати від органу місцевого самоврядування перерахунку вартості послуг теплопостачання на наступний опалювальний сезон. Якщо ж орган місцевого самоврядування не перерахує тарифи до 01 вересня 2019 року – потрібно звернутися на Урядову гарячу лінію за номером 1545 або направити офіційне звернення на адресу Уряду (вул. Михайла Грушевського 12/2, м. Київ, 01008) щодо відмови конкретного органу місцевого самоврядування здійснити перерахунок тарифів. Органи місцевого самоврядування не повинні бездіяти, коли населення сплачує колосальні суми за комунальні послуги», – резюмувала Анна Калініна.

Опитування
Так
81%
Ні
19%
Усього опитано: 1444