0 (800) 213 103
Цілодобово та безкоштовно в межах України

Закарпатська юстиція долучилася до фестивалю «Маркет мов»

1 серпня 2019, 10:25

Минулої суботи в Ужгороді відбувся фестиваль «Маркет мов». Обласний центр Закарпаття став третім містом, де проводять цей фестиваль із метою популяризації вивчення іноземних мов. На площі Народній, серед виставки провайдерів навчальних послуг розмістився і мобільний стенд Закарпатської юстиції «Я МАЮ ПРАВО!», де учасники фесту могли отримати правові консультації та інформаційні матеріали правопросвітницького проєкту Міністерства юстиції. 


Представники Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області інформували учасників фестивалю #МаркетМов з таких актуальних тем, які охоплює проєкт, як: захист прав дітей; протидія корупції у закладах вищої освіти; запобігання та протидія булінгу серед учасників освітнього процесу; реалізація права на виконання рішення суду; участь громадян у здійсненні правосуддя через присяжних; урядова підтримка відповідальних батьків, у тому числі нарахування аліментів, отримання податкової знижки на навчання; правила виїзду з дитиною за кордон.


Маленьких відвідувачів фестивалю зацікавили розмальовки «Юстиція – дітям», карта «Права дитини» та лабіринт «Допоможи героям обрати правильний шлях». 
А найпоширенішим серед молоді було питання відповідальності за булінг. Тож ми розповіли, що: 


• Булінг (цькування) неповнолітньої чи малолітньої особи - штраф від 850 до 1700 грн або громадські роботи від 20 до 40 годин.


• Такі діяння, вчинені повторно протягом року після або групою осіб - штраф від 1700 до 3400 грн або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.


• Якщо булінг (цькування) вчинить неповнолітній у віці до 16 років – відповідатимуть його батьки або особи, що їх заміняють. До них будуть застосовані штраф від 850 до 1700 грн або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин. 


• Якщо керівник закладу освіти не повідомить органи Національної поліції України про відомі йому випадки цькування серед учнів, до нього буде застосоване покарання у вигляді штрафу від 850 до 1700 грн або виправних робіт до одного місяця з відрахуванням до 20 % заробітку.

Щиро дякуємо організаторам – Міністерству інформаційної політики України, соціальному проекту з вивчення іноземних мов Lingva Skills та Товариству з обмеженою відповідальністю «Академія навичок» за запрошення.

Опитування
Так
81%
Ні
19%
Усього опитано: 1444