0 (800) 213 103
Цілодобово та безкоштовно в межах України

Неплатники аліментів з Дніпропетровщини не змогли покинути країну через борги

31 липня 2019, 17:44

Здавалося б, що вже всім відомо про посилення відповідальності за злісне ухилення від сплати аліментів, яке полягає у застосуванні до боржників певних обмежень у правах, визначених Законом України «Про виконавче провадження». Серед таких обмежень, зокрема, тимчасова заборона виїзду за кордон. Проте,  не всі боржники вважають, що такі заборони дійсно працюють, та продовжують ігнорувати свої батьківські обов’язки. Це призводить до накопичення чималої заборгованості по аліментам та тягне за собою застосування цих обмежень.

Для того, щоб нагадати, як ініціативи Законів #ЧужихДітейНеБуває працюють на практиці, пропонуємо розглянути декілька прикладів роботи Дніпровського відділу державної виконавчої служби міста Кам’янське Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області. Завдяки роботі державних виконавців, боржникам довелося на деякий час забути про подорожі і згадати про обов’язок перед дітьми після того, як вони зазнали чималих фінансових витрат через встановлену заборону виїзду за кордон.   

Так, у першому випадку боржник запланував відпустку в Ізраїлі, ігноруючи виконання рішення про стягнення аліментів на користь двох своїх дітей. Проте, прибувши до Міжнародного аеропорту Дніпра, боржник був дуже засмучений, коли його літак відлетів без нього. Причина - заборгованість по аліментах в розмірі 49 тис грн.  

У другому випадку неприємності чекали на злісного неплатника аліментів в Міжнародному аеропорту «Львів», коли він намагався виїхати на відпочинок до Республіки Польща, але не зміг цього зробити, бо Державна прикордонна служба нагадала йому про борг перед донькою в розмірі 130 825 грн. Окрім цього, за перевищення заборгованості понад три роки, на боржника було накладено штраф в сумі 51 921 грн та нараховано виконавчий збір в розмірі 10 614 грн, який в подальшому був стягнутий з нього на користь держави.

 Безмежне розчарування чекало також на чоловіка, який періодично відвідує Російську Федерацію, проте не зміг цього разу виїхати за межі України та перетнути кордон в Харківській області через борг перед сином та донькою в розмірі 75 967 грн.

Звичайно, після того, як наші «герої» не змогли покинути країну через заборгованість по аліментах, вони негайно звернулись до відділу державної виконавчої служби, отримали розрахунок заборгованості  та сплатили кошти в повному обсязі, а дехто також штраф і виконавчий збір.

Тож, шановні боржники, не створюйте собі зайвого клопоту. Будьте відповідальними перед своїми дітьми - сплачуйте аліменти вчасно!

Опитування
Так
81%
Ні
19%
Усього опитано: 1444