0 (800) 213 103
Цілодобово та безкоштовно в межах України

Понад 1700 буковинцям, які мають борги зі сплати аліментів, заборонили виїзд за кордон

29 липня 2019, 12:56

Про те, як працюють на практиці обмеження, що застосовуються до боржників з аліментів відповідно до пакету законів «Чужих дітей не буває», спілкувалися представники Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області та Чернівецького прикордонного загону. На пункті пропуску «Порубне» відбулася робоча зустріч з реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проєкту «Я МАЮ ПРАВО!», під час якої правники та прикордонники обговорювали спільну інформаційну роботу, доступність баз даних та подальшу співпрацю.

 Нагадаємо, боржники, котрі заборгували своїм дітям кошти за понад чотири місяці, опиняються у Єдиному державному реєстрі боржників і в подальшому можуть бути тимчасово обмежені у праві виїзду за кордон. За даними Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області, таких випадків вже понад 1700.  Натомість батьки, з якими проживає дитина після розлучення, отримали можливість виїхати з дитиною за кордон без згоди другого з батьків, якщо той має заборгованість з аліментів понад 4  місяці. А для дітей з інвалідністю та тяжко хворих дітей, цей строк скорочено до 3 місяців.

Для цього потрібно  звернутися до органів державної виконавчої служби або приватного виконавця, щоб отримати довідку про наявність в іншого з батьків заборгованості зі сплати аліментів. При перетині державного кордону України необхідно пред’явити довідку про наявність заборгованості у другого з батьків зі сплати аліментів.  Якщо мова йде про борг для утримання тяжкохворої дитини або дитини з інвалідністю, то необхідно подати також документ, що підтверджує хворобу дитини або її інвалідність.

Вивезти дитину за кордон з метою лікування, навчання, участі дитини в дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах, спортивних заходах, оздоровлення та відпочинку дитини за кордоном  може лише матір чи батько, який не перешкоджає другому з батьків бачитися з малюком і брати участь у вихованні свого сина чи доньки. За виконання цієї умови достатньо поінформувати рекомендованим листом другого з батьків про тимчасовий виїзд дитини, якщо його місце проживання відомо. У листі має бути зазначена  мета поїздки, куди їде дитина, а також на який термін покидає територію України. При перетині кордону України прикордоннику необхідно пред’явити рішення суду або органу опіки про визначення місця проживання дитини. Важливо вчасно повернутися до України з дитиною строком до 1 місяця з дати виїзду.

Для того, щоб скористатися правом поїздки з малюком за кордон той з батьків, який проживає окремо від дитини, повинен належно виконувати батьківські обов'язки і, що найголовніше, не мати заборгованості зі сплати аліментів. Йому потрібно звернутися з рекомендованим листом із повідомленням про вручення до того з батьків, з яким проживає дитина, за наданням нотаріально посвідченої згоди на виїзд дитини за межі України. У разі ненадання тим з батьків, який проживає з дитиною, у 10-денний строк з моменту повідомлення про вручення рекомендованого листа нотаріально посвідченої згоди на виїзд дитини за кордон, потрібно звернутися до суду із заявою про надання дозволу на виїзд дитини за кордон без згоди другого з батьків. При перетині державного кордону України пред’явити нотаріально посвідчену згоду другого з батьків або рішення суду про дозвіл на виїзд дитини за кордон без згоди другого з батьків. Важливо вчасно повернутися до України з дитиною у строк, передбачений згодою або рішенням суду.

Опитування
Так
81%
Ні
19%
Усього опитано: 1444