0 (800) 213 103
Цілодобово та безкоштовно в межах України

Про реформу законодавства у сфері захисту прав ветеранів війни

29 липня 2019, 12:09

На сьогоднішній день чинним законодавством України передбачено чимало актів, які в різній мірі передбачають захист прав та інтересів, надання матеріальної допомоги, пільг та інше соціальне забезпечення ветеранам війни. Основним нормативно-правовим актом, який регулює дане питання, є Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

У зв’язку з проведенням на сході України антитерористичної операції питання захисту прав учасників АТО, членів їх сімей, внутрішньо переміщених осіб та постраждалих внаслідок зазначеної операції на сьогоднішній день є одним із найважливіших напрямків діяльності держави. Надання гарантій цим категоріям осіб передбачається чинним законодавством, але й існує ряд прогалин.

Саме тому, фахівці Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області  взяли участь в обговорені даного питання під час круглого столу на тему: «Реформа законодавства у сфері ветеранських справ», організатором якого є громадська організація «Юридична сотня».

До активної дискусії про зміни, доповнення чинного законодавства долучились і представники Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції в Івано-Франківській області, ветеранського госпіталю та інших державних та громадських організацій, які виступають на захист прав та гарантій ветеранів.

В підсумку роботи круглого столу було наголошено на тому, що потрібно розмежувати, які гарантій та в якій мірі забезпечуються державою, а які на місцевому рівні та визначити гарантії для такої категорії осіб, як сім’ї загиблих, механізм їх дотримання та ряд інших пропозицій.

Також, представники Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області розповіли про можливість отримання безоплатної правової допомоги ветеранам війни, учасникам АТО в рамках роботи громадської приймальні, сервісів Міністерства юстиції України, реалізації загальнонаціонального проєкту «Я МАЮ ПРАВО!» та роботи центрів безоплатної правової допомоги.

Опитування
Так
81%
Ні
19%
Усього опитано: 1444