0 (800) 213 103
Цілодобово та безкоштовно в межах України

Про кампанію #ЧеснаПлатіжка розповідали у трудових колективах Житомирщини

25 липня 2019, 17:49

Житомирщина, як і інші регіони, активно долучилася до нової правопросвітницької кампанії  #ЧеснаПлатіжка, метою якої є широке інформування громадян про захист їхніх прав як споживачів житлово-комунальних послуг.

Серед низки заходів, які фахівці Головного територіального управління юстиції у Житомирській області у ці літні дні проводять для населення задля ознайомлення з нововведеннями, передбаченими постановою Уряду № 560 від 26 червня 2019 року «Деякі питання захисту прав споживачів житлово-комунальних послуг», – щоденні зустрічі з працівниками установ, організацій, які є партнерами  обласної юстиції у справі реалізації в регіоні загальнонаціонального проекту «Я МАЮ ПРАВО!».           

Так, під час зустрічей з державними службовцями управлінь цивільного захисту населення, екології та природних ресурсів, освіти та науки Житомирської облдержадміністрації юристи розповідали про особливості реалізації правопросвітницької кампанії #ЧеснаПлатіжка, роз’яснювали дії  кожного у випадку отримання нечесної платіжки на тепло та гарячу воду. При цьому зазначали, що люди  самотужки можуть розрахувати вартість тепла і гарячої води за допомогою онлайн-калькулятора, зайшовши на сайт Мін’юсту

А за іншим посиланням – знайти зразки документів для звернень (у разі надходження платіжок із завищеними тарифами) до органу місцевого самоврядування та теплопостачальної організації, аби домогтися приведення цін/тарифів на послуги з постачання теплової енергії та гарячої води до вимог згаданої постанови Кабінету Міністрів України.

Адже гранична ціна на послуги для населення міст обласного значення та міста Києва з постачання теплової енергії на опалюваний період 2019/20 року повинна становити 1400 гривень за 1 Гкал (з урахуванням податку на додану вартість) –  у разі оснащення приладами обліку, за їх відсутності –  35,21 гривні за 1 кв. метр (з урахуванням податку на додану вартість).

Постачання гарячої води за умови підключення рушникосушильників до систем постачання гарячої води має становити 83,66 гривні за 1 куб. метр (з урахуванням податку на додану вартість), у разі відсутності рушникосушильників – 75,74 гривні за 1 куб. метр (з урахуванням податку на додану вартість).

Партнери отримали інформаційні матеріали Міністерства юстиції України, зокрема і в рамках кампанії #ЧеснаПлатіжка «Не переплачуйте за тепло та гарячу воду», для розповсюдження серед жителів області.

Опитування
Так
81%
Ні
19%
Усього опитано: 1605