0 (800) 213 103
Цілодобово та безкоштовно в межах України

Як протистояти булінгу навчали на «Маркеті мов» у Чернівцях

23 липня 2019, 14:03

У Чернівцях відбувся освітній фестиваль «Маркет мов»,  організований Міністерством інформаційної політики України.  На Соборній площі усі охочі могли  безкоштовно пройти тестування з англійської мови та визначити свій рівень, взяти участь у розмовному клубі, відпочити, пограти та дізнатися багато цікавої інформації, зокрема правової.

Під час «Маркету мов» представники головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області розповідали його учасникам про реалізацію загальнонаціонального правопросвітницького проєкту «Я маю право!». Дітей навчали, як протистояти булінгу в навчальному закладі та що робити у випадку цькування чи домашнього насильства. Дітям давали поради та роз’яснення що вважається цькуванням і яка за нього передбачена відповідальність. Зокрема зазначали, що вчинення булінгу неповнолітньої чи малолітньої особи буде каратися штрафом від 850 до 1700 грн  або громадськими роботами від 20 до 40 годин. Знущання, вчинені повторно упродовж року після або групою осіб каратимуться штрафом у розмірі від 1700 до 3400 грн або громадськими роботами на строк від 40 до 60 годин. У разі цькування неповнолітніми від 14 до 16 років, відповідатимуть його батьки або особи, що їх заміняють. До них застосовуватимуть покарання у вигляді штрафу від 850 до 1700 грн або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.

На «Маркеті мов»  також були організовані різні  майстер-класи, розмовні клуби, презентації та обговорення і наймасовіший урок з англійської мови у Чернівцях. Намет «Я маю право!» на площі знаходився впродовж усього часу проведення фестивалю, тож усі його учасники могли отримати інформаційні матеріали, поспілкуватися із правниками, отримати різні фахові поради. 

Заходи для дітей – невід’ємна складова правопросвітницької роботи та реалізації проєкту «Я МАЮ ПРАВО!». Фахівці Буковинської юстиції переконані, що надзвичайно важливо, щоб діти змалку усвідомлювали, що вони – громадяни держави і мають свої права, зокрема право бути захищеними та, у разі необхідності, отримати правову допомогу.

Опитування
Так
81%
Ні
19%
Усього опитано: 1982