0 (800) 213 103
Цілодобово та безкоштовно в межах України

Мешканцям Тернопільської області розповіли про ініціативу #ЧеснаПлатіжка

17 липня 2019, 15:44

В рамках реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проєкту «Я МАЮ ПРАВО!» Тернопільська область активно долучається до правопросвітницької кампанії «Я маю право на чесну платіжку», яка покликана забезпечити справедливі тарифи на тепло та гарячу воду, адже саме платіжка болюче питання для тернополян та жителів області.

У області проведено більше ста різноманітних заходів, метою яких стало ознайомлення громадян з урядовою ініціативою #ЧеснаПлатіжка, та нововведеннями, передбаченими постановою Кабінету Міністрів № 560 від 26 червня «Деякі питання захисту прав споживачів житлово-комунальних послуг».

Постановою запроваджується гранична ціна на послуги для населення міст обласного значення та міста Києва з постачання теплової енергії та з постачання гарячої води на опалюваний період 2019/20 року:

  • з постачання теплової енергії: у разі оснащення приладами обліку - 1400 гривень за 1 Гкал (з урахуванням податку на додану вартість); у разі відсутності приладів обліку - 35,21 гривні за 1 кв. метр (з урахуванням податку на додану вартість).

До слова в Тернополі тариф становить 1746,82 грн/Гкал(з ПДВ) - для абонентів житлових будинків з будинковими та квартирними приладами обліку теплової енергії; 42,24 грн/кв.м. в місяць протягом опалювального періоду (з ПДВ) - для абонентів житлових будинків без будинкових та квартирних приладів обліку теплової енергії (даний тариф є базовим та змінюється з врахуванням температури повітря і кількості днів надання послуги);

  • з постачання гарячої води: за умови підключення рушникосушильників до систем постачання гарячої води - 83,66 гривні за 1 куб. метр (з урахуванням податку на додану вартість); у разі відсутності рушникосушильників - 75,74 гривні за 1 куб. метр (з урахуванням податку на додану вартість).

У Тернополі – 98,85 грн/куб.м. води (з ПДВ) – за умови підключення рушникосушильників  до систем гарячого водопостачання. 91,36 грн/куб.м. води (з ПДВ) – за відсутності рушникосушильників, підключених  до систем гарячого водопостачання.

Жителям Тернопільщини розповідали, що Міністерство юстиції на своєму сайті розмістило онлайн калькулятор послуг, за допомогою якого громадяни самостійно можуть вирахувати, скільки вони зможуть зекономити з новими тарифами на тепло та гарячу воду https://minjust.gov.ua/news/info/onlayn-kalkulyator-poslug.

Також пояснили, де можна знайти зразки документів, необхідних для того, щоб відстояти свої права у разі, якщо постачальник надішле платіжку, в якій зазначить завищені тарифи. До речі, документи розміщені за посиланням: https://minjust.gov.ua/news/info/zrazki-dokumentiv-schodo-pererahunku-tsini-na-opalennya.

Разом з тим, аби привернути увагу до урядової ініціативи #ЧеснаПлатіжка, працівники Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області разом з представниками системи безоплатної правової допомоги на Театральному майдані в обласному центрі та усіх центральних площах районних центрів провели тематичний флешмоб.

Опитування
Так
81%
Ні
19%
Усього опитано: 1981