0 (800) 213 103
Цілодобово та безкоштовно в межах України

Уряд Гройсмана встановив граничні тарифи на тепло та гарячу воду

26 червня 2019, 15:32

Сьогодні Кабінет Міністрів України підтримав розроблену за дорученням Володимира Гройсмана ініціативу Мін’юсту  #ЧеснаПлатіжка шляхом прийняття постанови про «Деякі питання захисту прав споживачів житлово-комунальних послуг на опалювальний сезон 2019/20 року». Постановою встановлено граничні ціни на послуги з постачання теплової енергії та гарячої води для населення міст обласного значення та міста Києва.

З презентацією ініціативи на засіданні Уряду виступив Міністр юстиції Павло Петренко. За його словами, питання вартості комунальних платежів надзвичайно важливе і болісне для абсолютної більшості українців. Через непрозорість формування тарифів на опалення та безвідповідальність чиновників на місцях, які відповідають за ціноутворення, вартість тепла у різних областях України суттєво відрізняється. Не зважаючи на те, що вартість газу для всіх однакова, ціни на тепло і теплу воду значно відрізняються і подекуди перевищують 2 тисячі гривень.

«Для нас з вами, як споживачів, цікавим і важливим є сума, яка стоїть у платіжці. Громадяни України не повинні переплачувати за повітря і за неефективність місцевих постачальників послуг. Саме тому Кабмін зафіксував економічно обґрунтовану граничну вартість тепла на рівні 1400 гривень», - зазначив Міністр юстиції.

За попередніми оцінками, зниження тарифів по всій країні становитиме близько 14%, а в окремих містах люди платитимуть менше на 40%.

Постановою також встановлено граничну ціну на послуги з постачання гарячої води. Після прийняття документу граничний тариф для населення становить 83 гривень за кубометр гарячої води для осель з рушникосушильниками, та 75 гривень за 1 кубічний метр – у разі відсутності рушникосушильників.

Павло Петренко наголосив, що Кабінет Міністрів має повне право вводити економічно обґрунтовану ціну, оскільки постачальники є місцевими монополіями.

«Уряд виконує свою пряму функцію державного цінового регулювання і захисту прав споживачів – мільйонів українців, які не мають бути жертвами маніпуляцій місцевої «комунальної мафії», - зауважив він.

За словами Міністра, Міністерство юстиції за дорученням Уряду оприлюднить список всіх теплопостачальників з інформацією про їх реальних власників, щоб українці бачили, хто конкретно наживається на переплатах за тепло і теплу воду.

Він підкреслив: щоб донести інформацію про урядову ініціативу до громадян, Мін’юст разом з системою безоплатної правової допомоги запускає в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!» правопросвітницьку кампанію «Я маю право на чесну платіжку».

«Ми розробили матеріали, які містять чіткі покрокові алгоритми дій, покликані допомогти українцям захистити свої права споживача житлово-комунальних послуг. Ми пояснюємо, як діяти в разі отримання нечесної платіжки і як домогтися перерахунку вартості опалення. Міністерство юстиції, наші юристи й адвокати є вашими партнерами. Тож, якщо ви й далі отримуватимете несправедливі платіжки – звертайтеся до наших центрів та бюро безоплатної правової допомоги. Вам допоможуть відновити справедливість», - наголосив Павло Петренко.

 

Фотоматеріали за посиланням: https://minjust.gov.ua/galleries/vistup-ministra-yustitsii-pavla-petrenka-na-zasidanni-uryadu-kiiv-26-chervnya-2019-roku

 

Відео за посиланням: https://minjust.gov.ua/watch/zasidannya-uryadu-vistup-ministra-yustitsii-pavla-petrenka-schodo-zapusku-novoi-initsiativi-chesnaplatijka

Опитування
Так
81%
Ні
19%
Усього опитано: 1444