0 (800) 213 103
Цілодобово та безкоштовно в межах України

Фахівці юстиції Сумщини провели для правопросвітницький захід вихованців табору

19 червня 2019, 16:26

«Всі діти мають право на відпочинок», – зазначається у одній зі статей Конвенції ООН «Про права дітей». Забезпечення якісним та корисним відпочинком малечі є завданням дорослих.

Щоб допомогти підростаючому поколінню дізнатися більше про свої права та підвищити пізнавальну активність малечі, фахівці юстиції Сумщини, впроваджуючи загальнонаціональній правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!», завітали до вихованців місцевого табору та провели цікавий правопросвітницький захід.

Під час заходу правники розповідали дітлахам про їх права, а саме: право на захист, медичну допомогу, громадянство, родину, навчання та відпочинок. Завдяки тематичній мапі малеча визначала свої права, самостійно їх формулювала і характеризувала.

Особливу увагу фахівці юстиції звернули на проблему булінгу серед школярів та питанню протидії йому. Адже з початком літніх канікул ця проблема не зникає та, на жаль, залишається актуальною у дитячих колективах. Спеціалісти управління юстиції наголосили підростаючому поколінню на недопущенні байдужості до у ситуаціях, коли вони стали свідками булінгу або ж постраждали від нього. Розповіли і про те, як розпізнати булінг та  акцентували на його ознаках, до яких відносяться:

  • систематичність (повторюваність);
  • наявність сторін – кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу) та спостерігачі;
  • наслідки у вигляді психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого.

По завершенню пізнавального та цікавого заходу діти отримали не тільки гарний настрій та правові знання, а й приємні подарунки від фахівців юстиції.

Опитування
Так
81%
Ні
19%
Усього опитано: 1444