0 (800) 213 103
Цілодобово та безкоштовно в межах України

Правила перетину кордону з дитиною нагадують чернівчанам фахівці буковинської юстиції

19 червня 2019, 16:08

Як поїхати з дитиною за кордон без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків, які для цього потрібні документи та на які моменти обов’язково потрібно звернути увагу – про це розповідали фахівці Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області під час правових інформувань в Управлінні державної міграційної служби у Чернівецькій області та туристичних фірмах обласного центру. 

Тим, хто планує відпустку за кордоном, нагадали про нові правила перетину кордону з дитиною та звернули увагу на те, що завдяки другому пакету законів #ЧужихДітейНеБуває діти мають можливість безперешкодно виїхати за кордон, зокрема, для подорожей, лікування, спортивних змагань та навчання. 

Зокрема нагадали, що тимчасово поїхати з дитиною в іншу країну без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків на строк до 1 місяця і більше може той з батьків, який проживає з дитиною, якщо інший з батьків, має заборгованість з аліментів понад 4 місяці або понад 3 місяці дитині з інвалідністю або тяжкохворій дитині. Для цього потрібно звернутися до органів державної виконавчої служби або приватного виконавця, щоб отримати довідку про наявність в іншого з батьків заборгованості зі сплати аліментів та при перетині кордону пред’явити цю довідку, а також рішення суду чи органу опіки, яким визначено місце проживання дитини. 

Вивезти дитину за кордон строком до одного місяця з метою відпочинку лікування, навчання, участі  у різних заходах дитини за кордоном може лише матір чи батько, який не перешкоджає другому з батьків бачитися з малюком і брати участь у вихованні свого сина чи доньки. За виконання цієї умови достатньо поінформувати рекомендованим листом другого з батьків про тимчасовий виїзд дитини, якщо його місце проживання відомо. У листі має бути зазначена мета поїздки, куди їде дитина, а також на який термін покидає територію України. При перетині кордону України прикордоннику необхідно пред’явити рішення суду або органу опіки про визначення місця проживання дитини.

Окрім того, працівникам туристичних фірм нагадали, що боржники аліментів, які не сплачують кошти своїм дітям більше ніж півроку, можуть бути обмежені у праві виїзду за кордон. Тому радили перевіряти дані у Єдиному реєстрі боржників, аби уникнути неприємностей при перетині кордону.

Опитування
Так
81%
Ні
19%
Усього опитано: 1444