0 (800) 213 103
Цілодобово та безкоштовно в межах України

У правовому клубі «PRAVOKATOR» відбувся у І Всеукраїнський форум «Право&Свідомість»

15 травня 2019, 10:02

Вчора у Києві відбувся І Всеукраїнський форум «Право&Свідомість», який проходив у правовому клубі «PRAVOKATOR» у Києві та одночасно у найбільших містах країни – Харкові, Одесі, Дніпрі та Львові.

Міністр юстиції Павло Петренко взяв участь у форумі. Він зазначив, що розвиток системи безоплатної правової допомоги - це один із найбільш успішних проектів Уряду та Міністерства юстиції України.

«Рівність і свобода кожної людини є найбільшою цінністю у будь-якому суспільстві. Україна як нація, яка здобула свою незалежність через надзвичайно важкі історичні та драматичні події і відстоювала цю незалежність протягом століть, зараз фактично знаходиться на історичному етапі, коли ми знову вчимося цінувати право. За останні 5 років Україна зробила величезний стрибок у розвитку правової свідомості. Українці нарешті повірили, що свої права можна та треба захищати», - зазначив Павло Петренко.

Він наголосив, що завдання Мін’юсту - продовжити рух до підвищення рівня правосвідомості українців.

«Міністерство юстиції буде докладати всіх зусиль, щоб повага до захисту прав у суспільстві тільки збільшувалась», - підкреслив Міністр юстиції.

Під час Форуму представники громадянського суспільства, правозахисної спільноти, міжнародних організацій поділилися думками, як формувати правову свідомість суспільства.

Надзвичайний та Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук зазначив, що Канада співпрацює з системою безоплатної правової допомоги з 2014 року.

«Те, як добре система безоплатної правової допомоги розвинулась, є реальним здобутком України. Відкриття місцевих центрів та бюро,правових клубів «PRAVOKATOR» - ми бачимо, як зростає ця мережа, як створюються платформи для того, щоб громадяни та представники системи правосуддя могли дискувати з приводу таких питань, як протидія насильству, цькуванню, захист прав споживачів, прав виборців, прав дітей. Все це має сприяти тому, щоб дати людям відчуття справедливості. Впевнений, це те, до чого прагнуть сьогодні українці», - наголосив Роман Ващук.

Заступник Директора Відділу сприяння розвитку демократії та врядування Регіональної місії USAID в Україні та Білорусі Енн Хоппер наголосила на важливості співпраці владних установ та громадянського суспільства у сфері підвищення правосвідомості українських громадян і допомозі їм у користуванні цими правами.

«Владі важлива ця співпраця для того, щоб підвищити правосвідомість громадян. І звичайно, це важливо для самих громадян - знати про свої права та мати можливість скористатися ними», -  зауважила Енн Хоппер.

Директор Координаційного центру з надання безоплатної правової допомоги Олексій Бонюк повідомив, що форум «Право&Свідомість» одночасно проходить у п’яти найбільших містах країни. Крім Києва, захід відбувається у Харкові, Одесі, Дніпрі та Львові.

«Чи не вперше близько 75 українських громадських організацій разом із представниками влади зібралися обговорити шляхи  підвищення правової грамотності українців. Правопросвітництво поступово стає ключовим напрямком в роботі для всіх, хто так чи інакше працює у сфері доступу до правосуддя. Тому сподіваємося, подібні форуми будуть проводитись щорічно», - зазначив Олексій Бонюк.

І Всеукраїнський форум «Право&Свідомість» організовано Координаційним центром з надання правової допомоги за підтримки Міністерства юстиції України, Міжнародного фонду «Відродження», українсько-канадського проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні», Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Опитування
Так
81%
Ні
19%
Усього опитано: 1883