0 (800) 213 103
Цілодобово та безкоштовно в межах України

Як не стати жертвою шахраїв під час купівлі квартири?

15 серпня 2019, 16:18

Щоб придбати житло й не потрапити в майнову аферу, потрібно звертати увагу на деякі юридичні нюанси. Зокрема йдеться про ретельну перевірку документів і відомостей у електронному  державному реєстрі  майнових прав на нерухомість.

До вашої уваги декілька порад про те, як не стати жертвою шахраїв під час купівлі квартири від в.о. керівника юстиції Кіровоградщини Анни Калініної.

«Люди роками можуть відкладати гроші на купівлю квартири, а потім враз втратити всі свої накопичення, ставши жертвами шахраїв. Щоб не потрапити на гачок до аферистів, потрібно відповідально ставитися до процесу купівлі-продажу майна. В ідеалі під час укладання угоди варто забезпечити собі юридичний супровід адвоката, який перевірятиме всі документи. Якщо зайвих коштів на юристів немає, не критично. Покупець і сам в змозі вберегти себе, якщо знатиме, на які аспекти звернути увагу», –зазначила Анна Калініна.

За її словами, серед найризикованіших слід згадати про такі випадки:

  1. За короткий час у майна регулярно змінювались власники, тобто фактично відбулось декілька перереєстрацій житла з незрозумілих причин.
  2. Людина намагається реалізувати щойно придбану собі квартиру.
  3. Огляд житла потенційному покупцеві організовує не сам власник житла й не ріелтор, який спеціалізується на продажу нерухомості, а стороння особа.
  4. Укладання угоди купівлі-продажу займається знову ж таки не власник будинку чи квартири особисто, а людина за довіреністю.

«Звернувши увагу на ці поради, ви зможете застрахувати себе від шахрайства й можливих судових процесів. І ще один нюанс: засвідчувати угоду купівлі-продажу слід виключно в перевіреного нотаріуса. При цьому є одне неписане правило: право обирати нотаріуса залишається за покупцем, а не продавцем житла чи будь-якого іншого виду майна», – резюмувала Анна Калініна.

Опитування
Так
80%
Ні
20%
Усього опитано: 3255